Výcvikové středisko psů Chvaletice, Pardubice, Hradec Králové

Vladimír Cincibus AST - Výcvikové středisko psů Chvaletice bylo založeno před více než 10-ti lety. Naše cvičiště pro psy je situováno v prostředí lesoparku, a tím skýtá pro pejsky a jejich páníčky příjemný pobyt jak při výcviku tak při relaxaci po „náročné práci“. V příjemné zeleni jsou zde vybudovány kotce pro ubytování psů – psí hotel, ale i ubytování pro jejich páníčky, vč. baru, posezení u krbu a v letních měsících i bazénu.

Za desetiletou působnost našeho cvičáku prošly výcvikem stovky jedinců. Bylo úspěšně složeno velké množství zkoušek, bonitací a získáno mnoho výborných výstavních ohodnocení. Výcvikové středisko psů se však nezaměřuje pouze na sportovní, pracovní či výstavní aktivity a ubytovací služby – psí hotel, ale ve velké míře pomáhá laické veřejnosti zvládnout své neposlušné domácí miláčky v jejich běžném soužití. Odborný výcvik a výchova psa je u některých plemen nezbytná. Pomáhá také k návratu tzv. „problémových psů“ zpět do svých rodin, kde dále žijí k oboustranné spokojenosti pána i psa.

Výcvikové středisko Dále se svojí činností snažíme i o to, aby nám pejsci dělali radost nejen při běžném výcviku nebo při skládání zkoušek, ale aby dokázali ochránit osoby a jejich majetek. Od nás vycvičení pejsci slouží např. v ozbrojených složkách AČR, dále se také v nejednom případě zasloužili o ochranu zdraví svých psovodů a majetku jím svěřených k ochraně.

Jako první v ČR jsme cvičili a cvičíme s plemeny psů, která i v současné době nejsou vítána na některých cvičištích a jsou některými laiky nazývána bojová plemena. S těmito pejsky jsme dosáhli úspěchů ve výcviku sportovní i praktické kynologie. Proto do našich řad rádi přivítáme nové zájemce například s plemeny americký stafordšírský teriér, pittbulteriér, bullteriér, kavkazský ovčák a jiné.

Výše uvedený výčet aktivit je pouze průřezem činností let minulých i současných, nadále své služby stále rozšiřujeme, např. o obrany na ringo oblek. V současnosti je výcvik psů veden zkušenými instruktory s mnohaletou praxí a vykonanými desítkami služebních a sportovních zkoušek (vč. vrcholových a účasti na MR ČR) s různými plemeny psů.

 
 

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás