Pachové práce psa

Jednou z velmi zajímavých činností, které můžete u svých pejsků rozvíjet, je jejich přirozená vlastnost, tj. sledování různých pachů a stop. Je využívána jak ve sportovní tak i ve služební kynologii. Zároveň zdůrazňujeme, že ji mohou provádět i plemena psů, která nemají předpoklady ke složení sportovních a služebních zkoušek. Tuto přirozenou schopnost, tj. sledování stopy, můžete u svých pejsků rozvíjet, a tím přispět k lepšímu využití jeho volného času. Cvičení psa pro pachové práce poskytuje naše výcvikové středisko psů..

Formy výcviku:

- Individuální docházka majitele se psem - výcvik psa probíhá samostatně majitel + pes + instruktor

- Umístění psa ve výcvikovém středisku - pes je umístěn samostatně v kotci ve výcvikovém středisku psů na dobu, která je nutná ke zvládnutí pachových prací. Po ukončení tohoto výcviku je pes předveden instruktorem a majitel proškolen, jak dále se psem postupovat.

- Krátkodobé kurzy majitele se psem v této formě výcviku psa má majitel možnost ubytovat se v ubytovacím zařízení přímo v areálu výcvikového střediska pro psy po celou dobu výcviku.

Pachové práce jsou prováděny pod vedením zkušeného instruktora, který má mnohaletou zkušenost s touto činností, jejímž výsledkem je složení vrcholových zkoušek vč. stopařských speciálek.

 

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás