Výcvik obrany psa - Ringo oblek

Ringo oblekVýcvikové středisko psů AST nabízí jednu ne úplně tradiční formu výcviku obrany psů, a to sice kousání na tzv. ringo oblek. Figurant je oblečený ve speciálním oděvu, který kryje celé jeho tělo a reálně připomíná civilní osobu (útočníka) z běžného denního života. Při výcviku je umožněno psovi kousat do celého těla. Kousající psi do takto vybaveného pomocníka mají mnohem lepší průpravu v obraně na ochranu osob a majetku než ti, kteří koušou pouze na výcvikový rukáv.Takto připravení psi Vám mohou pomoci v nečekaných situacích, které mohou nastat v běžném životě např. při napadení Vás nebo Vašich členů rodiny nebo při ochraně Vašeho majetku.

Výcvik obrany psa se provádí převážně v ozbrojených složkách ČR a je nedílnou součástí např. výcviku obran hlídkového psa. Přesto se i v naší civilní kynologii pořádají soutěže, kde se tento ochranný oděv na kousání používá.

 

Formy výcviku

  • docházka do výcvikového střediska psů
    • kousání na výcvikové ploše
    • kousání v reálném prostředí – les, budovy, různé povrchy
  • naši figuranti Vás navštíví v prostředí dle Vašeho požadavku – v bytě, v podniku, na chatě atd., kde vyzkouší schopnosti Vašeho psa správně zareagovat na takto připraveného pomocníka, který navodí např. situaci přepadení Vaší osoby
 
 

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás